Harcerska Akcja Letnia 2018 zakończona :)

Jak nakazuje harcerska tradycja w tym roku harcerze sprawdzali swoje umiejętności na obozach w Wygnańczycach. Łącznie na harcerskiej stanicy nad jeziorem Dąbie w lipcu wypoczywało ponad 500 zuchów i harcerzy z Lubina, Chocianowa, Ścinawy, Wrocławia, Gliwic, Radzymina, Warszawy, Łodzi i Milanówka. Każdy obóz miał inną tematykę od prasłowian, piratów, starożytnych Greków, władców żywiołów do przyjaznych potworów prosto z bajek. Dzięki zaangażowaniu kadry obozów czasu na nudę nie było, liczne ogniska, biegi patrolowe, nauka I pomocy, gry terenowe, zwiady, turnieje, łucznictwo, strzelectwo, wędrówki i wycieczki, warsztaty plastyczne i ekologiczne to tylko jedne z wielu atrakcji harcerskiego wypoczynku.

Organizację tegorocznych obozów wsparli: Fundacja Polska Miedź, Gmina Miejska Lubin, Gmina Ścinawa.
Obozy odbyły się bez wypadków, incydentów i zachorowań. Dobra organizacja i wieloletnie doświadczenie kadry pozwala uczestnikom na przeżycie wspaniałej przygody w harcerskich warunkach, które mogą wydawać się laikom trudne i mało wygodne. Dla zuchów i harcerzy to moc pozytywnych przeżyć, hartowanie ciała i ducha.
Teraz czas na planowanie przedsięwzięć na zbliżający się harcerski rok 2018/2019 i kolejnych wakacji.