16GZ "Festina Lente" na Ogólnopolskim Rajdzie Szlakiem Wieży Spadochronowej

9 września 2018r. Zuchy z 16 Gromady Zuchowej "Festina Lente"wybrały się na Ogólnopolski Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej do Katowic, aby reprezentować naszą gromade oraz Hufiec ZHP Lubin.

Zuchy dostały od detektywów mapę i musiały trafić do kilku zaznaczonych punktów na których znajdowały się kartki ze starej kroniki. Na punktach zuchy musiały wykonać kilka zadań np. Łowienie rybek, zrobienie trasy pociągu, Pierwsza Pomoc oraz wiele innych wymagających współpracy aby odzyskać kartki z kroniki. Miejsca na podium nie zajęliśmy, ale za to zuchom bardzo się podobało i pierwsze co zrobiły po powrotnym wyjściu z autokaru... powiedziały rodzicom, że za rok również pojadą, ale tym razem już jako harcerze :) Zuchy zadowolone z uśmiechem na buzi wróciły wraz z rodzicami do domku :)

autor: dh. Izabela Skrzyniarz, drużynowa 16GZ