Rozpoczęcie Roku Harcerskiego 2015 / 2016

Sobota 12 września okazała się być dla lubińskich zuchów i harcerzy idealnym dniem na rozpoczęcie roku harcerskiego - "Start Hufca ZHP Lubin 2015". Ponad 100 harcerzy z Lubina, Ścinawy oraz Chocianowa wybrała się na grę terenową po Lubinie. Uczestnicy mieli między innymi okazję poznać trochę lepiej ozonosferę, zasady segregacji odpadów, a także spróbować swoich sił w wyławianiu przedmiotów z krochmalu. Dla młodszych nie zabrakło atrakcji związanych z leśną fauną i florą. Gra rozpoczęła się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a zakończyła podsumowaniem i apelem w Parku im. Jana Pawła II. Uczestnicy zgodnie przyznali, że pogoda była zamówiona, a zabawa wyborna. Każdy patrol otrzymał upominki i dyplomy za udział w Starcie. Uczestnicy wraz z organizatorami nie mogą się już doczekać następnej okazji do wspólnego harcowania, a takie już niebawem.

Czuwaj!
pwd. Angelika Rzeźwicka - komendantka SH "Falanga"
organizatorka Startu Hufca