Harcerska Zima w klimacie II Wojny Światowej

60 Drużyna Harcerska "Westerpltte" wybrała się w dniach 21-25 lutego, do Kowar, na zimowisko organizowane przez Krąg Instruktorski "Faza" z Hufca Karkonoskiego.

Pierwszego dnia miały miejsce zajęcia integracyjne, które pokazywały rozpoczęcie wojny. Wieczorem odbyło się wspólne świeczkowisko, na którym śpiewaliśmy piosenki i poznawaliśmy się. W nocy zostały rozdane niemieckie paszporty, które trzeba było mieć zawsze przy sobie (bo przecież nie wiadomo kiedy, ktoś będzie je sprawdzał).

Drugiego dnia odbyły się zajęcia tekie jak "Warszawa podczas wojny", czy "Wieniec. Wszystkie zajęcia tego dnia przenosiły nas w inne sytuacje z czasów wojny. Podczas gry "Wieniec", bataliony musiały odpowiadać na pytania i losować - ile kilogramów dynamitu dostaną. W momencie, kiedy nazbierali jego odpowiednią ilość, mogli wysadzić wybrane przez siebie miejsce.

W czwartek wszyscy wybrali się na wycieczkę do Sztolni. Droga była długa i ciężka, ale każdy wspierał każdego, jak tylko mógł. W drodze powrotnej, wracaliśmy trasą, na której była rozstawion agra z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Wszystkie punkty miały na celu sprawdzenie braterstwa powiędzy uczestnikami - Muszę dodać, że uczestnicy pomimo różnic wiekowych dawali sobie świetnie radę.

W ostatni dzień zajęć odbyła się gra, która nosiła nazwę "Zamach na Kutscherę", była to gra strategiczna, w którą wszyscy bardzo się zaangażowali.

Bardzo podobał nam się ten klimat zimowiska, może właśnie dlatego nazywamy się "Westerplatte". :)

Drużynowa  Drużyny Harcerskiej "Westerplatte"
dh. Magdalena Jasińska