Start Roku Harcerskiego 2017/2018

Mimo zmiennej aury zuchy i harcerze lubińskiego Hufca ZHP wyruszyli z rodzinnych zakątków powiatu lubińskiego na spotkanie w Koźlicach inaugurujące nowy rok harcerski.

 

 

Cel był wspólny dla wszystkich: wspólnie wystartować w Rok Harcerski 2017/2018. Na krótkim apelu rozpoczynającym imprezę sprawdzono stany osobowe i wszystkim uczestnikom wręczono upominki ufundowane przez Gminę Miejską Lubin, Starostwo Powiatowe w Lubinie oraz Tomasza Górzyńskiego, Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa w Lubinie. Później ruszyła prawdziwa zabawa! Chusta klanzy, siatkówka, przeciąganie liny, skakanka wieloosobowa, wielkie bierki i siatkówka balonowa – to tylko kilka konkurencji, jakie czekały na zuchy i harcerzy. Na zakończenie wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku, by bliżej poznać zwyczaje, ulubione piosenki i obrzędy gromad i drużyn, wzmocnić swoje siły pieczonymi kiełbaskami oraz upieczonymi specjalnie na tę okazję ciastami.

W ten sposób 7 października Harcerski Rok 2017/2018 został oficjalnie rozpoczęty przez blisko 100 zuchów i harcerzy ze Ścinawy i Lubina.

Organizatorzy dziękują Centrum Kultury w Rudnej za udostępnienie świetlicy w Koźlicach oraz całego terenu na gry i zabawy.

tekst: hm. Łukasz Nowicki | foto: dh Szymon Grześkiewicz