Zimowa Wyprawa Zuchów

Zimowa wyprawa zuchów „W poszukiwaniu śniegu”

W związku z brakiem śnieżnego puchu w naszym mieście zuchy postanowiły wyruszyć na wyprawę zorganizowaną przez Namiestnictwo Zuchowe „Niezapominajki” i poszukać śniegu w malowniczej Szklarskiej Porębie.
Wyprawa rozpoczęła się 3 marca, wcześnie rano bo już o godzinie 7:00 zuchy spotkały się na miejscu spotkania skąd wyruszyły w drogę.


Pierwszym miejscem do którego dotarły była Leśna Huta gdzie zobaczyły jak pracownicy tworzą wyroby ze szkła. Na ich oczach powstały kolorowe ptaszki, konik i kwiatek, którego stworzyła jedna z druhen biorących udział w wycieczce.
Po prezentacji nadszedł czas na kolejne atrakcje, autobusem zuchy udały się do muzeum mineralogicznego, gdzie można zobaczyć szkielety dinozaurów, kamienie szlachetne i minerały. Odbyła się, także prelekcja filmu dotyczącego życia pradawnych zwierząt jakimi były dinozaury. Choć mróz szczypał w policzki, wszyscy udali się spacerkiem na wystawę Klocków Lego. Tam dzielne zuchy zajęły się budowaniem zamków oraz zwiedziły obszerną wystawę interakcyjną, która dała wiele radości zwiedzającym. Odważniejsi mogli spróbować podejść do „Kobry”.


Po ciepłym posiłku zuchy powędrowały nad wodospad Szklarki gdzie wśród promieni słońca można było podziwiać prawdziwe zimowe piękno gór. Udało się także znaleźć czas na śnieżne zabawy.


Zmęczeni ale z uśmiechami na twarzy poszukiwacze śniegu udali się w drogę powrotną, która minęła na wspólnych rozmowach o wrażeniach z wyprawy. Nie ulega wątpliwością, że największy zachwyt wywołało piękno zimowego, zamarzniętego wodospadu.
Jest pewne, że to nie ostatnia wycieczka organizowana przez Namiestnictwo Zuchowe.

autor: dh Patrycja Skrzyniarz.