Zmiany w naliczaniu składek członkowskich za 2021 rok

Harcerze, tak jak członkowie każdego stowarzyszenia zobowiązani są płacić składki członkowskie, z których większa część wykorzystywana jest na cele programowe jednostek. Wraz z kolejnym rokiem harcerskim w życie weszło kilka nowych przepisów dotyczących sposobu naliczania składek członkowskich w Związku Harcerstwa Polskiego.

Składka członkowska wynosić będzie nadal 30 zł za kwartał (120 zł rocznie).

Składka ta zostanie rozdysponowana na poszczególnych szczeblach naszej organizacji następująco:

Kwatera Główna: 6zł
Chorągiew Dolnośląska: 12zł
Hufiec Lubin: 6zł
Drużyna/Gromada: 6zł

Kolejną znaczącą zmianą będzie system naliczania składek, który przewiduje wpłatę określonej kwoty, do 20. dnia każdego pierwszego miesiąca w kwartale (czyli do 20 stycznia, 20 kwietnia, 20 lipca, 20 października), za pośrednictwem przelewu na numer bankowy hufca

Zachęcamy do wpłaty jednorazowo całej składki członkowskiej za rok 2021.

Przypominamy, że nieopłacenie podstawowej składki członkowskiej skutkuje skreśleniem z listy członków ZHP, co oznacza brak możliwości udziału:

- w zbiórkach i spotkaniach drużyny/gromady;

- w wyjazdach na biwaki i obozy;

- w uroczystościach patriotycznych.

Osoba skreślona z listy członków ZHP nie ma prawa założyć munduru harcerskiego.

Składka członkowska nie jest opłatą, za zrealizowane zbiórki. Jest składką za przynależenie do naszej organizacji - do największej organizacji pozarządowej w Polsce, do Związku Harcerstwa Polskiego.

Nr konta bankowego:

Hufiec ZHP Lubin

ul. 1-go Maja 17a/5

59-300 Lubin

Bank Spłódzielczy Wschowa o/Lubin

64 8669 0001 0311 9747 2000 0001

W przypadku pytań dotyczących składki członkowskiej prosimy o kontakt z naszym Skarbnikiem – pwd. Joanną Stachecką, która z chęcią odpowie na Wasze pytania (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )