Harcerska Akcja Letnia zakończona

Po całorocznej pracy harcerskiej jednostki hufca ZHP Lubin wyjeżdżają na letnie formy wypoczynku - kolonię zuchową oraz obóz harcerski. Akcja letnia służy podsumowaniu programów wychowawczych, które były realizowane przez rok szkolny podczas zbiórek harcerskich, jest także formą letniego wypoczynku. W tym roku na kolonię i obozy organizowane przez hufiec Lubin wyjechało blisko 150 zuchów i harcerzy. Uczestnicy wypoczywali w Wygnańczycach nad jeziorem oraz w Szklanej Hucie nad morzem. Obozy harcerskie charakteryzuje pewna specyfika - zakwaterowanie w namiotach, w lesie, na łonie natury. To także lekcja samodzielności, dzieci stoją na wartach, same sprzątają swoje namioty, a także pełnią służbę w zastępie kuchennym. Nie brakuje harcerskich gier, rozgrywek, ognisk czy festiwali. Profesjonalną organizację harcerskich form wypoczynku zawdzięczamy naszym wolontariuszom - drużynowym i instruktorom ZHP. Na kolejną obozową przygodę zapraszamy za rok!