Lubińskie drużyny na Rajdzie "Granica"

600 harcerzy wędrowało szlakami Karkonoszy, Gór Izerskich, Rudaw Janowickich, a wśród nich pięć drużyn z Lubina. Właśnie zakończyła się 20. edycja Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu Granica, zorganizowanego przez Chorągiew Dolnośląską ZHP.

Rajd składał się z kilku tras, które przebiegały różnymi szlakami Sudetów. Na każdej trasie odbywały się harcerskie konkursy i turnieje oraz prowadzone było współzawodnictwo. Harcerze wędrowali trzy dni, ostatniego wszyscy zeszli do Szklarskiej Poręby na rozgrywkę finałową, koncert zespołu Dom o Zielonych Progach oraz uroczysty apel.

Impreza co roku cieszy się ogromną popularnością, z całej Polski przyjeżdżają środowiska harcerskie zainteresowane turystyką i górską wędrówką. Rajd jest trudny, odbywa się bez względu na warunki pogodowe, a noclegi organizowane są w górskich schroniskach.

Co roku lubiński hufiec wysyła na rajd swoją reprezentację, tym razem była ona szczególnie liczna. Tym razem wzięło w nim udział pięć lubińskich drużyn, z czego trzy wywalczyły miejsca na podium.

1. miejsce w klasyfikacji harcerskiej zajął patrol Cokolwiek, natomiast 3. miejsce w klasyfikacji harcerskiej zajęła 77. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Silvestris, która uczestniczyła w rajdzie po raz drugi.

W klasyfikacji wędrowniczej miejsce 3. wywalczyła lubińska 11. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Luna. W rajdzie wystartowała także 21. Drużyna Harcerska Fuego oraz Gromada Zuchowa Nieprzetartego Szlaku zrzeszająca dzieci niepełnosprawne, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Zwycięskie drużyny wróciły do Lubina z nagrodami – namiotami i sprzętem turystycznym. Zapewniają, że wezmą udział w rajdzie także w przyszłym roku.