Noc Muzeów 2020 - dzień drugi

16.08.2020r. był drugim dniem pełnym wrażeń. Próbna Drużyna Starszoharcerska zameldowała się na służbie w Parku Leśnym w Lubinie, by pomóc w organizacji kolejnych atrakcji dla mieszkańców Miasta Lubina. 

"Jak dobrze usłyszeć słowa: "dziękuję", "jak dobrze, że jesteście", "wasza pomoc bardzo nam się przyda" - wszystkie te miłe i jakże dla nas ważne słowa usłyszeliśmy podczas naszej dzisiejszej służby. Zawsze jesteśmy gotowi do pomocy i słuzby bez względu na czas i pogodę" - opisuje drużynowa Próbnej Drużyny Starszoharcerskiej. 

Zachęcamy do obejrzenia któtkiej relacji z działań naszych jednostek podczas Nocy Muzeów 2020:
https://www.facebook.com/132051194993984/posts/133123774886726/Służba medyczna podczas "Biegu w 100-lecie obrony Europy przed komunizmem"

15 sierpnia podczas lubińskich Nocy Muzeów Harcerski Klub Ratowniczy "VERMIS" pełnił służbę medyczną podczas "Biegu w 100-lecie obrony Europy przed komunizmem". Nasi ratownicy spisali się na medal udzielając pierwszej pomocy uczestnikom biegu.  

"Bieg ku chwale powstańców"

1 sierpnia 2020r. w Lubinie odbyła się III edycja „Godziny W” biegu upamiętniającego wybuch Powstania Warszawskiego. W trzeciej edycji o godzinie 17:00, gdy całe miasto zatrzymało się 49 biegaczy ruszyło, by pokonać 7600m, symboliczną odległość związaną z 76 rocznicą tego wydarzenia. Każdy z uczestników biegu na lewym ramieniu miał biało-czerwoną opaskę upamiętniającą bohaterów wydarzeń 1944r. W tym roku nasi ratownicy z HKR Vermis Lubin wzięli w nim udział pomagając w zachowaniu zasad sanitarnych obowiązujących obecnie w kraju, w tym zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rak, a także zabezpieczając medycznie całe wydarzenie, by uczestnicy czuli się bezpiecznie pokonując leśną trasę pełną podbiegów. Wszyscy biegacze dotarli cało do mety z uśmiechami na twarzach. Nasi ratownicy na pewno wrócą w przyszłym roku, by zabezpieczyć już 7700m trasy na 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie od Tomasza Niwisiewicza – pomysłodawcy biegu oraz pozostałym organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję na kolejne wspólne wyzwania.

autor: Patrycja Skrzyniarz"Cud nad Wisłą"

15 sierpnia w lubińskim Parku Leśnym odbyła się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej, nazywanej Cudem nad Wisłą, w której czynny udział wzieła Próbna Drużyna Starszoharcerska pomagając w organizacji tego wydarzenia. 

 

76. rocznica wybuchu Powstania

Jak co roku o godzinie 17:00 w Lubinie rozległ się dźwięk syren. Reprezentacja hufca Lubin wzięła udział w obchodach rocznicy wydarzeń z 1944 roku.  

Podziękowania za dzisiejszą służbę podczas uroczystości dla: 

dh Kacper Kapiec
dh. Izabela Skrzyniarz
18DH "Carpe Diem"
21 DH "Fuego"
24DH "Piorun"
13DH "Bastion"
HKR "VERMIS"